Pages Navigation Menu

cennik tłumaczeń

Sudoku czyli…

Sudoku czyli…

Choć Sudoku wywodzi się z Azji a dokładnie z Japonii, większość z nas, Polaków, jeśli nie doświadczyła tej gry, to an pewno ja widziała – na witrynach sklepów z prasą czy nawet w hipermarketach, w księgarniach, w internecie (w postaci online). Widujemy też często miłośników Sudoku w parkach, pociągach czy tramwajach, który uciekają w wiat tej gry wracając czy jadąc do szkoły lub pracy. Pobudzając w ten sposób i mobilizując, a jednocześnie uspokajając swój umysł.
Sudoku ma rożne poziomy trudności jednak ogólnie mówiąc jest to gra trudna i wymagająca klarownego, logicznego umysłu. Oraz zamiłowaniu do liczb. Dlaczego? Właściwie na czym polega sudoku?

 
W skrócie przedstawia się to tak: Mamy przed sobą kwadrat podzielony na dziewięć mniejszych kwadratów. Każdy z tych kwadratów składa się z dziewięciu pól. w niektórych z tych pól znajdują się liczby Naszym zadaniem jest to, by uzupełnić pozostałe, puste pola o inne liczby – od jeden do dziewięć. Lecz nie mogą to być przypadkowe, byle jakie liczby a wpisane tak, by nie powtarzały się w żadnej kolumnie, wierszu oraz obszarze. Na tym polega wyzwanie tej gry.