Pages Navigation Menu

cennik tłumaczeń

Preparaty polecane dla aktywnych kobiet

Preparaty polecane dla aktywnych kobiet

Moda na fitness i bycie wysportowanym nadal szaleje, a jak dobrze wiemy sportowcy mają większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Suplementy stosowane przez aktywne kobiety mogą przyczyniać się do wzrostu i poprawy efektywności treningów. Kobiety, podobnie jak mężczyźni, także mogą sięgać po suplementację, w celach wspomagania wysiłku fizycznego. Wobec tego, które suplementy będą najbardziej odpowiednie?

Na początku wyjaśnijmy sobie krótko co to suplement diety. Jest to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety o skoncentrowane witaminy lub składniki mineralne.
Kompleks minerałów i witamin – taki preparat powinien stanowić podstawę suplementacji każdej osoby aktywnej. Podczas wysiłku fizycznego tracimy niezbędne niezbędne związki mineralne, wobec czego wprowadzenie do diety produktów minerałowych bogatych w magnez, potas czy wapń powinno wpłynąć na utrzymanie gospodarki elektrolitycznej w dobrym stanie.
Kreatyna – jest najlepszym na rynku preparatem wspierającym rozwój formy. Dzięki keratynie Twoje mięsnie będą efektywniej pracować podczas treningu, staną się też silniejsze, bardziej wytrzymałe. Wiele kobiet stosujących preparaty z kreatyną wskazują na poprawę jędrności skóry.
BCAA – chroni tkankę mięśniową, ale także wpływa na jej parametry regeneracyjne. Jest to połącznie 3 aminokwasów – l-leucyny, l-waliny oraz l-izoleucyny. Suplement wspiera organizm również poprzez stymulację układu nerwowego, a także ogranicza bolesność mięśni występującą po intensywnym treningu.