Pages Navigation Menu

cennik tłumaczeń

Jak zadbać o swój rozwój zawodowy

Jak zadbać o swój rozwój zawodowy

Jeśli chcemy aby nasza pozycja na rynku pracy była stabilna powinniśmy zadbać o rozwój zawodowy. Zapoznaj się z kursami językowymi na avalon.lublin.pl i rozwijaj swoje umiejętności! W zależności od tego jaki zawód wykonujemy, swój rozwój powinniśmy cały czas poszerzać o nowe umiejętności i doświadczenia.

Predyspozycje zawodowe

Przede wszystkim zastanówmy się jakie są nasze predyspozycje zawodowe. Są to takie umiejętności, które przychodzą nam naturalnie bez większego wysiłku. Niektórzy z nas mają np. predyspozycje do pracy z dziećmi i świetnie sprawdzą się jako nauczyciele czy wychowawcy przedszkola. Inni najlepiej czują się na samodzielnym stanowisku pracy. Jeszcze inni posiadają zdolności manualne i sprawdzą się jako graficy, osoby wykonujące usługi kosmetyczne czy artyści. Istotne jest aby wybrać zawód zgodny z naszymi predyspozycjami zawodowymi. Wielu rzeczy możemy się oczywiście nauczyć ale będzie nam zdecydowanie pod górkę. Jeśli wykonywanie naszych obowiązków przychodzi nam naturalnie i z łatwością znacznie szybciej będziemy mogli w danej dziedzinie się rozwinąć. Osiągniemy tym lepszą sytuację na rynku pracy.

Dodatkowe umiejętności

Istotne jest również abyśmy posiadali dodatkowe umiejętności przydatne w naszej pracy. Takie jak obsługa komputera czy wózka widłowego. Warto również zgłębić informacje o tym jakich języków najlepiej się uczyć w naszym zawodzie. Znajomość języków obcych to właściwie podstawa jeśli zależy nam na rozwoju naszej kariery zawodowej. Wybór tego właściwego nie zawsze jest oczywisty.

Nasze zainteresowania

To czym się interesujemy również może pomóc. Dobrze jeśli nasze zainteresowania są w jakiś sposób powiązane z pracą zarobkową. Jeśli jest inaczej warto zastanowić się jak te dwa aspekty połączyć.